ОБЩИ УСЛОВИЯ
приложими към продажбата на продукти, доставяни от „АмонРа Енерджи“ АД
I. ТЪРГОВЕЦ. ПРОДУКТИ
Чл. 1. Настоящите общи условия („Общите условия“) се прилагат в отношенията между „АмонРа Енерджи“ АД, акционерно дружество, учредено и съществуващо съгласно законите на Република България, вписано в Търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел при Агенцията по вписванията, с ЕИК 206304834, със седалище в България и адрес на Област София, Община Столична, п.к.1220, ул. “Локомотив”, № 1 („Търговеца“), с данни за контакт: електронна поща – info@amonraenergy.bg, тел.: 0700 16886, официална интернет страница www.amonraenergy.eu („Официалната страница“) и лицата, които закупуват продукти, произвеждани или доставяни от Търговеца (общо „Клиенти“, а самостоятелно „Клиент“), включително физически или юридически лица. Търговецът и Клиентите по-долу се наричат общо „Страните“.
Чл. 2. Настоящите Общи условия се прилагат в отношенията на Търговеца с неговите Клиенти, както следва:
а) Клиентите-физическите лица, които имат качеството “потребител” съгласно § 13, т. 1 от Допълнителните разпоредби на българския Закон за защита на потребителите;
б) Клиентите (физически или юридически лица), които извършват търговска дейност и имат качеството „търговци“ по смисъла на чл. 1 от българския Търговски закон.
Чл. 3. (1) Търговецът предлага за продажба следното оборудване за фотоволтаични централи и инсталации, произведено от трети лица:
1. фотоволтаични панели;
2. инвертори (мрежови, островни, хибридни, помпени);
3. батерии, кабели, конструкции (за покрив и наземни) и аксесоари;
4. зарядни станции;
5. оборудване за електрически автомобили, както и други продукти (по-долу общо наричани „Продуктите“, а отделно „Продукт“).
(2) Търговецът поддържа продуктов каталог на Официалната страница, в секция „Продуктови категории“.
(3) Видът и броят на Продуктите, които Клиентът желае да закупи, се уточняват в индивидуален договор между Страните.
Чл. 4. (1) Отношенията между Клиента и Търговеца се уреждат въз основа на индивидуален договор и настоящите Общи условия („Индивидуален договор“). В случай на несъответствие между настоящите Общи условия и предвиденото в индивидуалния договор, има сила уговореното в договора.
(2) Търговецът може да сключва и индивидуален рамков договори за дългосрочно сътрудничество със свои Клиенти („Индивидуален рамков договор“).
II. ПРЕДМЕТ
Чл. 5. Търговецът се задължава да прехвърли на Клиента правото на собственост върху поръчаните от Клиента Продукти и да ги предаде на Клиента съгласно договореното между Страните и изискванията на настоящите Общи условия. Клиентът, от своя страна, се задължава да заплати на Търговеца уговорената цена на Продуктите.
III. ПОРЪЧКА
Чл. 6. (1) Клиентът има правото да поръча Продукти по един от следните начини:
1. чрез писмена поръчка в свободен текст, изпратена по и-мейл до Търговеца.
2. чрез поръчка, направена чрез Официалната страница на Търговеца;
3. чрез поръчка по телефон за контакт на Търговеца.
(2) При получаване на поръчка от Клиента по реда на ал. 1, т. 1, 2 или 3, ако Търговецът е в състояние да изпълни поръчката, той описва условията на покупката в проформа фактура („Проформа фактура“) и я изпраща Проформа фактурата на Клиента за подпис. Проформа фактурата съдържа следните уговорки за поръчката: Продукт/и, цена, срок и начин на плащане, адрес и дата на получаване на Продукта/ите, лице, което ще получи и приеме Продуктите за Клиента.
(3) Клиентът следва да потвърди приемането на Проформа фактурата като я подпише със саморъчен подпис или да потвърди приемането ѝ с електронно изявление до Търговеца, подписано с електронен подпис (квалифициран, усъвършенстван или обикновен електронен подпис), изпратено на Търговеца по имейл незабавно, но не по-късно от три дни от датата на получаване на Проформа фактурата. С потвърждаването на Проформа фактурата, Клиентът приема и настоящите Общи условия и се задължава да ги спазва.
(43) Клиентът следва да плати Проформа фактурата, не по-късно от три дни от датата на получаването й. Независимо дали Клиентът е потвърдил Проформа фактурата по реда на ал. 3, Сс плащането й на Проформа фактура, се счита, че Клиентът приема Проформа фактурата и настоящите Общи условия и се задължава да ги спазва.
(4) Търговецът няма задължение да приема и изпълнява всяка поръчка и има право да не изпраща Проформа фактура, включително в случай, че не е в състояние да достави заявените от Клиента Продукти.
(5) Потвърдената от Страните Проформа фактура по ал. 3 или 4 има силата на сключен Индивидуален договор между Страните.
Чл. 7. (1) Клиентът може да направи поръчка чрез Официалната страница, по следните начини:
а) като създаде профил в Официалната страница чрез функцията „Създай акаунт“, или
б) като поръча Продуктите със статут на “гост” (следвайки указанията на Официалната страница).
(2) И при двата начина по букви „а“ и „б“ нa ал. 1, след като избере желаните продукти от секцията „Продуктови категории“ чрез функцията „Добави в количката“ на Официалната страница, Клиентът следва да натисне полето („чекбокс“) „Прочетох и се съгласявам с правилата и условията на сайта“, като по този начин Клиентът приема и настоящите Общи условия и се задължава да спазва предвиденото в тях.
(3) По отношение на реда и условията за приемане на поръчката и сключването на Индивидуален договор между Страните се прилага чл. 6.
Чл. 8. Търговецът може да посочи обстоятелството, че конкретен Продукт не е в наличност на Официалната страница или да информира Клиента по телефона или по друг подходящ начин.
IV. ЦЕНА И НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ
Чл. 9. Цената на поръчаните Продукти се уговаря в Индивидуалния договор.
Чл. 10. Единичната цена на всеки от Продуктите е достъпна на Официалната страница (секция „Продуктови категории“) и е посочена с включен данък добавена стойност („ДДС“).
Чл. 11. (1) В случай че не е уговорено друго, цената на Продуктите се заплаща в български лева, с включен ДДС.
(2) Цената на Продуктите не включва цена за доставка на Продукта до адрес на Клиента.
Чл. 12. Цената на Продуктите се заплаща от Клиента еднократно в пълен размер, като уговорената цена е окончателна и не подлежи на последващи изменения, освен с изрично съгласие на двете Страни.
Чл. 13. (1) Плащането се осъществява чрез превод по банковата сметка на Търговеца, посочена в съответната Проформа фактура, при следните условия:
1. Ако Клиентът е избрал доставка на закупения Продукт по куриер, Продуктът се доставят на Клиента в срок до 5 работни дни дни след като платената от Клиента сума постъпи по банковата сметка на Търговеца;
2. Ако Клиентът е избрал да получи закупения Продукт на място в склада на Търговеца, Клиентът има право да получи Продукта след като заплатената сума постъпи по банковата сметка на Търговеца (в рамките на работното време на Търговеца).
(2) По изключение, в Индивидуалния договор може да се уговори наложен платеж. В такъв случай, ако Клиентът е заявил доставка на Продукта по куриер, Клиентът има възможност да заплати в брой или чрез банкова карта, цената на Продукта при получаването на същия в офис на куриерска фирма или при доставка от страна на куриер, на посочения от Клиента адрес.
(3) Наложен платеж в брой е възможен само ако е изрично посочен като начин на плащане в Индивидуалния договор и при положение че общата цена на закупените Продукти не надвишава максимално допустимите суми, които могат да бъдат заплащани в брой, съгласно приложимото законодателство. Търговецът ще уведоми Клиента в случай че общата цена на поръчаните от Клиент продукти надвишава допустимите максимуми.
(4) В случай на надплащане, Клиентът получава възстановяване на платената сума по банковата сметка, чрез които е направено плащането.
(5) Връщането на средства по предходната ал. 4 се извършва след като Клиентът изпрати на Търговеца писмено уведомление за надплащането по предходната ал. 4 по имейл или уведоми Търговеца по телефона.
V. ДОСТАВКА И ПРЕДАВАНЕ НА ПРОДУКТИТЕ
Чл. 14. (1) Предаването на Продуктите може да се извършва в складовете на Търговеца, на адреси, както следва:
1. гр. София, 1220, ул. „Локомотив“ № 1;или
2. гр. Драгоман, ул. „Реньос“ № 1.
(2) Страните могат да се уговорят Продуктите да бъдат доставени по куриер до адрес, посочен от Клиента.
(3) Клиентът посочва на Търговеца трите имена и ЕГН на лицето/лицата, които ще се явят да получат Продукта в склад на Търговеца или съответно, които ще приемат куриерската доставка.
(4) Търговецът има право да откаже да предостави Продукт на лице, което не е посочено от Клиента като лице, което има право да получи Продукта по реда на ал. 3.
Чл. 15. Рискът от случайното погиване или повреждане на Продукта преминава от Търговеца върху Клиента в момента на предаването на Продукта в склада на Търговеца.
Чл. 16. В случай че Клиентът е избрал да получи закупения Продукт чрез доставка по куриер, рискът от погиването или повреждането на Продуктите, преминава върху Клиента от момента, в който Продуктите напуснат склада на Търговеца.
Чл. 17. При предаването на Продукта, Търговецът и Клиентът подписват Фактура и/или Приемо-предавателен протокол за потвърждаване на получаването…
Чл. 18. (1) В случай че Клиент не се яви или не изпрати представител (съгласно чл. 14, ал. 3 по-горе), който да получи Продукта в склада на Търговеца в уговорения ден за получаване, но не по-късно от 5 работни дни от датата на издадванеена на фактурата за Продукта, Клиентът дължи на Търговеца складови разходи за всеки ден, в който Продуктът остава в склада на Търговеца.
(2) Складовите разходи се начисляват съгласно действащата тарифа на Търговеца, която се публикува на Официалната страница на Търговеца.
(3) В случаите по ал. 1, рискът от погиване или повреждане на Продукта преминава върху Клиента на датата, на която Клиентът е следвало да получи Продукта съгласно уговореното между Страните.
Чл. 19. До момента на получаването на пълния размер на цената на закупените Продукти от Търговеца, Продуктите остават собственост на Търговеца. Ако неплатени Продуктите бъдат предадени на Клиента, Клиентът носи риска от тяхното погиване или повреждане.
VI. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ТЪРГОВЕЦА
Чл. 20. Търговецът е длъжен да предаде Продукта в уговорения срок и в съответствие с останалите изисквания на настоящите Общи условия.
Чл. 21. Продуктите следва да съответстват на описанието, вида, качеството, количеството и функционалностите, посочени на Официалната страница или уговорени в съответния Индивидуален договор.
Чл. 22. Търговецът е длъжен да предаде тези от Продуктите, в състоянието, в което същите са получени от Търговеца от техния дистрибутор или производител.
Чл. 23. Търговецът е длъжен да предаде Продуктите заедно с цялата придружаваща ги документация, приложена от техния производител, в това число опаковки, указания за ползване и др.
Чл. 24. Търговецът е длъжен да издаде на Клиента фактура относно покупката на Продуктите.
Чл. 25. Търговецът няма задължение да извършва каквито и да било дейности във връзка с монтажа на Продуктите. Всякакви монтажни дейности следва да бъдат организирани от Клиента според най-добрите практики, приложимото законодателство и всички указания на производителя.
Чл. 26. В случай че закупен от Клиента Продукт, не е снабден с указания за монтиране от съответния производител, Търговецът няма задължение да осигурява такива указания.
Чл. 27. Търговецът ще посочва информация относно цените на Продуктите на Официалната страница и ще поддържа на същата актуална информация относно наличностите на Продуктите.
Чл. 28. Търговецът има право да получи цената на закупените Продукти в размер и съгласно условията и сроковете, уговорени със съответния Клиент.
VII. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА КЛИЕНТА
Чл. 29. Клиентът има правото да получи закупените Продукти, съгласно уговорените условия и срок.
Чл. 30. Клиентът е длъжен да заплати на Търговеца уговорената цена на Продуктите в предвидения в съответния Индивидуален договор срок.
Чл. 31. В случай че желае закупените Продукти да му бъдат доставени чрез куриерска услуга, Клиентът е длъжен да посочи точен адрес за доставка в Република България или в една от следните територии извън България – Европейския съюз, Сърбия, Република Северна Македония, Албания, Косово, Молдова и Украйна.
Чл. 32. Клиентът е длъжен да поеме разходите за доставката на Продуктите до посочения от Клиента адрес.
Чл. 33. Клиентът е длъжен да прегледа получените Продукти незабавно след като същите му бъдат предадени.
Чл. 34. Клиентът е длъжен да подпише Приемо-предавателния протокол, който придружава Продуктите. Страните приемат, че лицето по чл. 14, ал. 3 от Общите условия има право да извършва прегледа, приемането на Продуктите и подписването на Приемо-предавателния протокол за Клиента.
Чл. 35. (1) В случай че Клиентът установи дефекти в Продуктите или друг вид несъответствие на същите с уговорените между Клиента и Търговеца условия на покупката, Клиентът е длъжен в срок до 10 (десет) дни, считано от датата на получаване на Продуктите, да уведоми Търговеца за наличието на установените дефекти/несъответствия на Продуктите с уговорените условия.
(2) Уведомяването по предходната алинея може да бъде направено в писмена форма на адреса на управление на Търговеца, или чрез изпращане на съобщение на и-мейл адреса на Търговеца, посочен в чл. 71, ал. 2 по-долу.
(3) В случай че Клиентът не уведоми Търговеца за наличието на дефекти или несъответствия в срока по ал. 1 се счита, че Клиентът е одобрил Продуктите.
Чл. 36. Клиентът е длъжен да осигури достъп на куриера, съответно да се яви в склада на Търговеца за получаване на закупените Продукти (в зависимост от уговорения начин на предаване на закупените Продукти), на съответната уговорена дата и час.
Чл. 37. За избягване на съмнение, в случай че Клиентът не бъде намерен в срока за изпълнение на доставката или откаже да получи закупен Продукт неоснователно, Клиентът дължи заплащане на пълния размер на уговорената цена, както и на разходите за доставка.
Чл. 38. Ако доставеният Продукт явно не съответства на описанието, налично на Официалната страница, или на уговореното в Индивидуалния договор, Клиентът има право да иска от Търговеца да замени доставения Продукт с такъв, който отговаря на изискванията, в разумен срок. Срокът по предходното изречение не може да бъде по-кратък от 3 (три) месеца, считано от датата, на която Клиентът е уведомил Търговеца за несъответствието.
Чл. 39. В случай че Клиентът е създал свой профил на Официалната страница съгласно чл. 7, ал. 1, буква „а“ по-горе, и съответно е генерирал свое потребителско име и парола за достъп до профила, Клиентът носи пълна отговорност за опазването на потребителското име и парола, както и за всички действия, които се извършват от него или от трето лице чрез използване на потребителското име и паролата. Клиентът е длъжен незабавно да уведомява Търговеца за всеки случай на неправомерен достъп чрез използване на неговото потребителско име и парола, както и да уведомява Търговеца винаги, когато Клиентът има основания да смята, че такова използване е налице.
Чл. 40. Клиентът няма право да използва в търговска дейност или по какъвто и да било друг начин, каквито и да било обекти на закрила като интелектуална и индустриална собственост на Търговеца или на производителя на Продуктите, без тяхното изрично, предварително, писмено разрешение, в това число каквито и да било патенти, полезни модели, топологии на интегрални схеми, търговски марки, индустриални дизайни, авторски или сродни на авторските права, ноу-хау или каквито и да било други обекти на закрила на интелектуалната и индустриална собственост. Посоченото в предходното изречение ограничение не се отнася до използването на закупените Продукти съгласно тяхното предназначение.
Чл. 41. При нарушение на задълженията на Клиентите по предходния член от настоящите Общи условия, Клиентът са задължава да обезщети Търговеца в пълен размер във връзка с всички претърпени от Търговеца вреди и пропуснати ползи, както и за наложени на Търговеца санкции от държавни органи или насочени към Търговеца претенции от страна на трети лица (включително, но не само, претенции на производителите на Продуктите), включително за всякакви разходи и платени адвокатски възнаграждения, настъпили вследствие на предявени искове във връзка с неправомерно използване от страна на Клиента на каквито и да било материали и информация, собственост на Търговеца или на производителите на Продуктите.
Чл. 42. (1) В отношенията си с Търговеца, Клиентът се задължава да не зарежда, изпраща, предава, разпространява или използва по какъвто и да било начин, включително при работата си с Официалната страница или по какъвто и да било друг начин на комуникация с Търговеца, компютърни програми („софтуер“), дигитални или електронни файлове, приложения или други материали или информация, съдържащи (или такива, за които има основателни съмнения, че може да съдържат) компютърни вируси, системи за неоторизиран отдалечен контрол („троянски коне“), компютърни кодове, или каквито и да било други материали, предназначени да прекъсват, затрудняват, нарушават или ограничават функционирането на компютърен хардуер или софтуер на Търговеца, или телекомуникационните съоръжения на Търговеца, или които имат за цел да получат неоторизиран достъп до ресурси или софтуер на Търговеца.
(2) В случай на нарушение на задълженията по предходната ал. 1., Клиентът е длъжен да обезщети Търговеца в пълен размер във връзка с всички претърпени от последния вреди и пропуснати ползи, както и за наложени на Търговеца санкции от държавни органи или насочени към Търговеца претенции от страна на трети лица.
VIII. ПРОИЗВОДСТВЕНА ГАРАНЦИЯ НА ПРОДУКТИТЕ
Чл. 43. (1) Търговецът не предоставя търговска гаранция и гаранционно обслужване във връзка с Продуктите.
(2) Отговорността на Търговеца по отношение на дефекти и несъответствия в Продуктите се ограничава до предвидените в действащото българско законодателство задължения на продавача на стоки.
Чл. 44. (1) По своя преценка, производителите на Продуктите могат да предоставят гаранция относно качественото им и нормално функциониране, и съответно да осигуряват гаранционно обслужване при определени условия („Производствена гаранция“).
(2) Указанията за ползване на Продуктите и условията на съответната Производствена гаранция, се предоставят на Клиентите при предаването на Продукта, като Клиентите следва да спазват указанията и условията на Производителя.
Чл. 45. (1) Клиентите следва да насочват всички свои претенции по отношение на Производствената гаранция, към съответния производител.
(2) Търговецът не носи каквато и да било отговорност за предоставяне на гаранционно обслужване съгласно Производствената гаранция.
IX. ОТГОВОРНОСТ НА ТЪРГОВЕЦА
Чл. 46. До степента, допустима от приложимото законодателство, Търговецът не носи отговорност за вреди, причинени от неизпълнение или неточно изпълнение на задълженията си по настоящите Общи условия и Индивидуалните договори, освен в случай на неизпълнение или неточно изпълнение при умисъл или груба небрежност от страна на Търговеца.
Чл. 47. Търговецът не носи отговорност за погиване или повреждане на Продуктите, настъпило по време на тяхната доставка и транспортиране (в случаите, когато Клиентът е избрал Продуктите да му бъдат изпратени по куриер).
Чл. 48. Търговецът не носи отговорност за повреди в Продуктите, настъпили в резултат на неправилната им употреба от страна на Клиента.
Чл. 49. В случаи на констатирани дефекти и несъответствия в Продуктите, Клиентът следва да се обърне директно към съответния производител за разрешаване на въпроса, като Търговецът, по възможност, може да укаже съдействие на Клиента за свързване със съответния производител.
Чл. 50. Търговецът не носи отговорност в случаи на невярна информация върху опаковките, указанията и всякакви документи, приложени към Продуктите от съответния производител.
Чл. 51. (1) Търговецът не предоставя услуги по монтаж, не носи отговорност за правилния и законосъобразен монтаж на Продуктите, и не отговаря за повреди и дефекти, причинени при монтажа.
(2) Търговецът няма задължение да осигурява указания във връзка с монтажа на Продуктите.
Чл. 52. Търговецът не носи отговорност за забавени доставки на закупен Продукт, когато това се дължи на забава на производителя да достави Продукта на Търговеца.
Чл. 53. Търговецът не носи отговорност в случай че към даден момент, желан от Клиента Продукт не е в наличност и не поема отговорност по всяко време да поддържа в наличност всички Продукти, описани в продуктовия каталог, достъпен на Официалната страница.
Чл. 54. В случай че заявен Продукт не е в наличност, Търговецът има право да не изпрати на Клиента Проформа фактура в потвърждение на покупката, съгласно чл. 6 от настоящите Общи условия.
Чл. 55. (1) При липса на складова наличност от вече поръчан и платен от Клиента Продукт, Търговецът уведомява Клиента за изчерпването на съответния Продукт в рамките на 7 (седем) работни дни от датата на установяването на липсата чрез съобщение до посочения от Клиента електронен адрес или на предоставения от Клиента телефонен номер.
(2) В случаите по ал. 1 на този член, Клиентът ще може да избира между възстановяване на платената от него сума, като се откаже от покупката на Продукта или да му бъде предаден друг заместващ Продукт (като съответно доплати стойността на такъв Продукт или му бъде върната разликата – в случай че заместващият Продукт е на по-ниска цена от първоначалния).
(3) За избягване на съмнение, в случаите по предходните алинеи, Търговецът не дължи на Клиента каквото и да било обезщетение, неустойка или компенсация във връзка с изчерпаната наличност на съответния Продукт.
Чл. 56. Търговецът не носи отговорност в случай че закупен Продукт не може да бъде доставен на Клиента поради промяна на адреса на Клиента, за което последният не е уведомил Търговецът или поради неточен адрес за доставка, предоставен от Клиента.
X. НЕПРЕОДОЛИМА СИЛА
Чл. 57. Търговецът не носи отговорност за пълно и частично неизпълнение на задълженията си, произтичащи от настоящите Общи условия или от уговорките с Клиентите в Индивидуалния договор, когато неизпълнението се дължи на „непреодолима сила“ (force majeure).
Чл. 58. За непреодолима сила ще се счита всяко събитие от извънреден характер, възникнало след сключването на Индивидуалния договор, което Търговецът не е могъл да предвиди и не зависи от неговата воля. За непреодолима сила се считат включително, но не само, природни бедствия – бури, проливни дъждове, наводнения, градушки, земетресения, заледявания, суша, свличане на земни маси и др. природни стихии, ембарго, правителствени забрани, издаване на актове от страна на държавни органи, законови промени, стачки, бунтове, безредици, епидемии, обявяване на режим “военно положение”, режим “положение война” или друго извънредно положение, както и при кризи от невоенен характер като граждански вълнения; недостиг на суровини; затруднени или сериозно забавени доставки, и др.
Чл. 59. Търговецът уведомява Клиентите за настъпване на непреодолимата сила в срок от 30 (тридесет) дни от датата на настъпване на непреодолимата сила.
Чл. 60. За непреодолима сила по чл. 57 и 58 по-горе, се считат и всички случаи на забава или неизпълнение от страна на производителите или доставчиците на такива Продукти, да предадат или доставят същите на Търговеца, в резултат на което Търговецът не е в състояние да предостави същите на Клиент.
XI. НЕИЗПЪЛНЕНИЕ
Чл. 61. (1) В случай че по причини, за които отговаря, Търговецът предаде Продукта в състояние и/ или количество, което не отговаря на уговореното между Страните, Клиентът има право да върне Продукта на Търговеца и да иска да му бъде върната платената цена (в случай че същата е платена авансово).
(2) В случая по ал. 1 Страните могат да се споразумеят Клиентът да задържи Продукта и цената му да бъде намалена според недостатъка/ повредата в Продукта.
Чл. 62. (1) В случай че Клиентът изпадне в забава за заплащане на цената или на дължима вноска за цената на закупените Продукти, Клиентът дължи заплащане на цялата цена незабавно, както и законната лихва за забава от датата на забавата до датата на окончателното заплащане на цената, без да е необходимо Търговецът да му изпраща покана за плащане.
(2) За избягване на съмнение, в случай че Клиентът неоснователно откаже да получи закупен Продукт, Клиентът дължи пълната цена на Продукта както и разходите за доставка на същия (в случай че е уговорена доставка до адрес на Клиента), заедно със законната лихва за забава по ал. 1. В допълнение Клиентът дължи на Търговеца заплащане на складовите разходи по чл. 18 от Общите условия за всеки ден, в който Продуктът остава в склада на Търговеца.
(3) В случаите по предходните алинеи Търговецът има право да развали Индивидуалния договор незабавно с уведомление, изпратено до Клиента, като задълженията по предходните алинеи остават дължими.
XII. ОБРАБОТВАНЕ НА ЛИЧНИ ДАННИ
Чл. 63. Търговецът обработва лични данни на Клиентите съгласно действащото българско и европейско законодателство. За повече информация относно обработването на лични данни във връзка с дейността на Търговеца и във връзка с описаното в настоящите Общи условия, Клиентите следа да се запознаят с Политиката за поверителност на Търговеца, налична на Официалната страница.
XIII. ПРОМЕНИ В ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ
Чл. 64. (1) Търговецът има право едностранно да променя или допълва Общите условия по всяко време, като промените влизат в сила от датата на публикуването им на Официалната страница.
(2) Измененията и допълненията на Общите условия по предходната ал. 1 имат действие и обвързват страните по заварени договорни отношения, когато:
1. Търговецът уведоми Клиента за промените в Общите условия чрез публикуването им на сайта и/или чрез уведомление до Клиента по електронна поща или чрез друг адрес за кореспонденция на Клиента; и
2. Клиентът в 30-дневен срок от публикуването или съответно от уведомлението не изпрати изрично писмено несъгласие с направените промени.
(3) В срокът по ал. 2, по-горе Клиентът има право изрично да откажат изменените Общи условия да се прилагат спрямо него, като изпрати изрично писмено уведомление до Търговеца по и-мейл info@amonraenergy.eu в този смисъл.
XIV. ПОДПИСВАНЕ
Чл. 65. В отношенията между Търговеца с Клиент усъвършенстваният и обикновеният електронен подпис имат силата на саморъчен подпис.
XV. ПРИЛОЖИМО ПРАВО. СПОРОВЕ
Чл. 66. Действащото законодателство в Република България се прилага по отношение на настоящите Общи условия, включително що се отнася до всички спорове, породени или отнасящи се до тълкуването на същите, тяхната недействителност, изпълнение или прекратяване.
Чл. 67. Страните ще се стремят да разрешават всички спорове помежду си в дух на разбирателство и чрез преговори.
Чл. 68. В случай на непостигане на съгласие, по отношение на всички Клиенти, за които действащото българско законодателство допуска разрешаване на спорове от арбитражен съд, всички спорове, породени от настоящите Общи условия или отнасящи се до тях, включително споровете, породени или отнасящи се до тяхното тълкуване, недействителност, изпълнение или прекратяване, както и споровете за попълване на празноти в Общите условия или приспособяването им към нововъзникнали обстоятелства, ще бъдат разрешавани от Арбитражен съд при „Европейска юридическа палата“, гр. София, съобразно с неговия Правилник за дела, основани на арбитражни споразумения. В случай че разглеждането на спор от страна на арбитражен съд е неприложимо по отношение на конкретна категория Клиенти съгласно приложимото законодателство, споровете с тях ще бъдат разрешавани от компетентния граждански съд.
XVI. ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ
Чл. 69. Всяка разпоредба от настоящите Общи условия има самостоятелно значение. Нищожността на отделни клаузи на настоящите Общи условия или на индивидуалните уговорки между Търговеца и Клиента не водят до нищожност на целите Общи условия или на Индивидуалните договори.
Чл. 70. Освен ако в Индивидуалния договор не е изрично уговорено друго, всички съобщения между Търговеца и Клиента във връзка с покупката на Продукти, се извършват в писмена форма.
Чл. 71. (1) Писмената форма се счита спазена при изпращане на съобщения по електронна поща.
(2) За целите на настоящите Общи условия, данните за контакт на Търговеца са както следва: електронна поща – info@amonraenergy.bg, тел.: 0700 16 886.
Обновени и изпратени до всички настоящи партньори и клиенти на 18.11.2024
УТВЪРДИЛ:
Димитър Кирилов Белелиев, Изпълнителен директор
Общи условия са публикувани на Официалната страница на 18.11.2024.
ПРИЛОЖЕНИЯ:
1. Образец на Проформа фактура; – Sample Order_